Haberin Tarihi : 05.09.2015 -07:50.17

arnavutkoy-cevre-yolu-projesi_b167.jpg

Arnavutköy Çevre Yolu Projesi


 
Arnavutköye Hastahane Arkası Çevreyolu Projesi Hakkında Bilgi;
İstanbul  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu yol projesi, Arnavutköy İlçe merkezinin trafik yoğunluğunu azaltarak, iş gücü ve zaman kaybını önleyecek, araçlar şehir merkezine girmeden, transit geçme imkanına kavuşacaktır.
 
 
Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin güneyinden geçen bu yol;  hastane kavşağından KİPTAŞ Konutları kavşağına, 2. etabında ise Karlıbayır ve Haraççı kavşaklarından Terkos Yoluna bağlanacaktır.  Yolun uzunluğu 4 km , genişliği ise 30 metre olup, alt geçit, viyadük ve kavşaklarla ilçenin en önemli yatırımlarından biridir.
 
 
SON DURUMU: Uygulama Projeleri tamamlanmış imalat ihalesine başlanılabilmesi için gerekli çalışmalara başlanılmıştır.

Projeyle dükkan alanları, camisi, meydanıyla mahalle kültürünün hayat bulacağını aktaran Turan, "Mahalle kültürü ve modern mimariyi bir araya getirecek projemiz sayesinde, kamusal mekanları, küçük esnafı, meydanı, caddesi ile yaşayan bir şehir oluşacak" ifadelerini kullandı.

Turan, sosyal ihtiyaçlara cevap veren konutlar ürettiklerini vurguladı. Günümüzde vatandaşların beklentilerinin değiştiğine dikkati çeken Turan, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımız sadece barınacak bir merkez değil yeni yaşam alanları istiyor. Yeni yaşam alanları da bizim kültürümüzde mahalle konseptidir. İçerisinde parklar, cadde, esnaf, cami, fırın, yürüyüş yolunun olduğu bir mimari konsept. Bütün projelerimizi vatandaşlarımızın bu beklentilerine yönelik mimari bir disiplinde gerçekleştiriyoruz."

Kayabaşı'nda halen 4 bin 500 konutun yapımına devam edildiğini ifade eden Turan, "3 bin konut için de ihale aşamasındayız. Önümüzdeki dönemde 7 bin 500 konutu alt gelir grubu vatandaşlarımıza sunacağız" bilgisini aktardı.

Turan, Kayabaşı'ndaki bin 500 konutu hak sahiplerine Kurban Bayramı öncesinde teslim edeceklerini kaydetti.


Etikerler :
arnavutköy çevre yolu projesi arnavutköy projeleri arnavutköy trafiğine çözüm