Haberin Tarihi : 22.09.2015 -11:42.59

bolluca-semt-stadi-cevre-duzenlemesi_2411.jpg

Bolluca Semt Stadı Çevre Düzenlemesi


Arnavutköy ilçesindeki kentsel-sosyal donatı yatırımları kapsamında Arnavutköy İlçesi Bolluca Bölgesinde semt spor sahası yapılması planlanmış olup, söz konusu plana uygun olarak Bolluca Semt Spor Sahası ve Çevre Düzenleme Projesi hazırlanmıştır.
 
Bu proje ile; futbol sahasının, tribün ve soyunma odalarının yer aldığı, çevre düzenlemesi ile bölge halkının taleplerine cevap verecek rekreasyon alanlarını barındırmayı, genel vaziyet planı kararları ile açık alan kurgusunu korumayı, güçlendirmeyi ve alanı çevreleyen mahalle dokusunun yaşam şartlarını iyileştirerek geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
 
Proje kapsamında yaklaşık 1350 seyirci kapasiteli kapalı portatif tribün yer almaktadır. Kamu kaynaklarını doğru kullanmak adına maliyet ve ihtiyaç analizi yapmak ve çağın gerektirdiği imalat teknolojilerine projede yer vermek hedeflenmektedir. Projede yer alan futbol sahasında gerçekleşmesi hedeflenen karşılaşmaların yoğunluğu gereği dört soyunma odası, kafeterya, hakem soyunma ve dinlenme odaları, kulüp odası, sağlık ve doping odası, yönetici odası, depo ve makine odası, mescit, güvenlik odası, bay, bayan ve engelli tuvaletleri yer almaktadır.
 
SON DURUM : Proje İhale Aşamasındadır.


Etikerler :
bolluca semt stadı çevre düzenlemesi çevre düzenlemesi bolluca semt stadı